Alates 5. aprillist on kõigil uudishimulikel võimalik külastada taas Tallinna Teletorni. Teletorni rekonstrueerimise ehitustööd teostas AS YIT Eesti ning arhitektideks olid KOKO arhitektid.
„Tallinn vajab külaliste jaoks atraktiivseid turismiobjekte, mille sünni eelduseks on väärikas ajalugu ning sisuline kaasaegus,” sõnas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. „Teletorni muudab eriliseks, et praktilise väärtuse kõrval on ta oluline vaatamisväärsus ning tänu uuele ekspositsioonile ka tegevusvaldkonnas hariv teabekeskus.”
„Teletorn on Eesti innovatsiooni sümbol, mis kinnitab meie soovi rohkem saavutada nii oma vormilt kui ka uuenenud sisult,” märkis Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Uuenenud Teletorni 21. korruse futuristlik näitusesaali interaktiivne ekspositsioon annab ülevaate eestlaste saavutustest maailmas – meil on peale Skpye’i ja Minoxi veel palju muudki põnevat, millega eestlased on hakkama saanud. Ekraanidel tutvustatakse ligi 20 erakordset leiutist või fenomeni, mille järgi Eestit ka mujal maailmas teatakse.“
„Korrus ülevalpool on legendaarne brasserie & restoran Teletorn, kus Eesti kõrgeimas restoranis saab keha kinnitada ning nautida vaadet, mida saab vaatlusekraanide abil võimendada – lisaks suurendusele näeb ekraanidelt, milline linn ühel või teisel ajahetkel oli,” selgitas Riina Roosipuu. „22. korrusel asub väliterrass ning seiklusjanustele on põrandasse ehitatud aknad, mille all haigutab 175 meetrit tühjust.“
Seotud lood
Tallinnas on alates aprillist taas avatud Tallinna Teletorn, mille arhitektid olid KOKO arhitektid ja ehitustööd teostas YIT.
Ehitusvaldkonnas leidub ohtralt töid, mis nõuavad spetsiaalseid teadmisi ja kogemusi, kuid on ka selliseid, millega saavad hea tahtmise ja soovi korral hakkama kõik. Värvimine ongi just üks neist ettevõtmistest, kus vaja pealehakkamist ning töökat kätepaari, kvaliteetseid värve, häid maalritarbeid ning õigeid töövõtteid.