• 13.04.12, 11:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maksu- ja tolliamet kahtleb ehitusfirmade palkades

Maksu- ja tolliamet võttis erilise tähelepanu alla ehitussektori, kus ameti hinnangul oli 2011. aastal maksukahju 40 miljoni euro eest.
Ameti andmeil on kõrge riskiga 2285 ehitusettevõtte juhti, kelle legaalne sissetulek on 371 eurot kuus. Neis firmades on tavaliselt vaid 1-3 töötajat.
“Niisuguse olukorraga ei saa maksuhaldur kuidagi leppida, sest kõrge riskiga ettevõtete juhtidel puudub igasugune muu tulu ja on alust arvata, et nad varjavad oma sissetulekuid. Me alustame nende ettevõtete juhtide kontrollimist, et tagada sektoris õiguskuulekas maksukäitumine,“ teatab MTA kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik.
MTA riskianalüüsile tuginedes on just ehitusvaldkonnas suurim ümbrikupalkade osakaal ja võrdsest konkurentsist turul ei saa väga madalate palkade puhul juttugi olla.
Ehitusettevõtete järjekindel kontrollimine jätkub, kuid samal ajal suunab maksu- ja tolliamet oma kontrolli teraviku ka teistele riskantsetele ümbrikupalka maksvatele valdkondadele eesmärgiga parandada maksekäitumist ja tagada võrdset konkurentsi.
Märtsi lõpul korraldas MTA ulatusliku kontrollreidi 66 ehitusplatsile üle Eesti. Nii suures mahus kontrollimine toimus esimest korda, kuid see ei jää viimaseks ja laialdasi kontrolle viib amet läbi edaspidigi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.02.25, 09:41
Kas tööstusel on valikut?
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele