• 19.10.11, 16:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ansip: eelnõu tagasivõtmine seotud riigikaitsega

"Igal eelnõu autoril on õigus eelnõu tagasi võtta, kui see muutub selliseks, nagu tema ei ole tahtnud seda muuta," vastas peaminister Andrus Ansip riigikogu infotunnis Jevgeni Ossinovski esitatud küsimusele kinnisasja omandamise seaduse menetlusest tagasivõtmise kohta.
Peaminister märkis, et 2003. aastal, kui Eesti sõlmis Euroopa Liiduga liitumislepingu, siis sai endale ka erandi põllumaa ja metsamaa müügi piirangute kehtestamiseks. Nimetatud erand rakendati lisaks Eestile veel Lätile, Leedule, Tšehhile, Slovakkiale, Poolale ja Ungarile. Käesoleval ajal on selle erandi toimeaeg saanud läbi, mis tuleb loomulikult ka Eesti seadustest kõrvaldada.
„See on täiesti loomulik, et valitsus esines taolise seadusandliku initsiatiiviga. Maaelukomisjonist lisati eelnõule säte, mis puudutab, mitte ainult Euroopa Liidu liikmesriikide, Euroopa majandusruumi riikide elanikke ja ka OECD liikmesriikide elanikke, vaid nendest organisatsioonidest väljapoole jäävate riikide kodanike õigust maad osta. See parandus ei puudutanud mitte ainult põllumaad ja metsamaad, vaid puudutas ka riigikaitselisi aspekte. Valitsuse motiiv eelnõud tagasi võtta oligi seotud nende riigikaitseliste aspektidega,“ selgitas peaminister.

Seotud lood

Uudised
  • 18.10.11, 13:03
Piirialade maaostu lubav eelnõu sai tagasilöögi
Valitsus kutsus riigikogust tagasi seaduseelnõu, mis annaks võimaluse Eestis elavatel välismaalastel Venemaaga külgnevatel aladel osta kuni 0,2 hektarit maad. Koalitsioonierakonnad tõid riigikokku uue eelnõu, kus välismaalaste maaostu võimalus puudub.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele