Eesti arhitektid Tõnis Kimmel ja Merje Müürisepp on leidnud endale väljakutse Hiinas, kuhu nende töö tulemusena ei kerki mitte pelgalt uued hooned, vaid terved linnaosad, kirjutas Postimees.
Tööde mahud on väga erinevad ja näiteks esimeseks tööks oli Hiinas Sise-Mongoolias asuva Holunbeieri linna uus keskus - 2x2 kilomeetrine ala, kuhu tulevad kõrgelamud, kultuuriasutused, ärid, bürood, luksusvillad ja järv.
Järgmisteks töödeks olid uued, umbes 200 000 elanikuga linnad või linnaosad nii Shanghai kui ka Macau läheduses.
Kvaliteet on arhitektide sõnul Hiinas kehv nii ehituses kui ka projekteerimise kõikides staadiumides, vastutus on suur, kuid üldine suhtumine pinnapealne. Hiina kinnisvaraturg meenutab 2000. aastate algust Eestis, kus käib meeletu ehitus, kohta ja mastaapi valimata ning linnastumise potentsiaal on Hiinas tohutu.
Seotud lood
Ainuüksi Pekingis tekib iga päev 100 000 tonni ehitusjääke. Hiinas on probleemiks, et vaid 5% jäätmetest ladustatakse seaduslikult ja ainult 1% läheb taaskasutusse.
Riias püüab pilke arhitekt Wilhelm Ludwig Bockslaffi loodud juugendstiilis kortermaja, mille renoveerimisel kasutati
bauroc RENOVE plaate. Väljapaistva Riia arhitekti Wilhelm Ludwig Bockslaffi tööde hulgas on 30 mitmekorruselist elu- ja ühiskondlikku hoonet ning mitmeid tööstushooneid. Peaaegu iga tema projekt on omal moel unikaalne, nii ka Riia kesklinnas aadressil Lienes 7 asuv kortermaja.