Aivar Tenspek Küttesüsteemide Hooldus OÜst ütles, et suurtes majades on sageli häda, et osa kortereid on üle- ja osa alaküttes. Küttekulusid tasakaalustamine ei vähenda, ent aitab soojusel ühtlasemalt jaotuda.
“Tasakaalustada saab nii uusi kui ka vanu süsteeme. Protsess koosneb kolmest etapist: kõigepealt tehakse tasakaalustamisprojekt, siis paigaldatakse püstakute kaupa ventiilid ning seejärel toimub seadistamine,” rääkis Tenspek.
Ventiilide panek võtab tema sõnul nädal-kaks ning seda tuleb teha enne kütteperioodi. Viiekorruselise 3 trepikojaga maja tasakaalustamine läheb maksma ligikaudu 50 000 krooni.
“Kaugkütte teenuse pakkujaga ühendust võtma ei pea, tasakaalustamine on majasisene asi,” märkis Tenspek. Tasakaalustamine on ühekordne töö, ent kord aastas enne kütteperioodi võiks kontrollida ventiile ja projektdokumentatsioonile vastavust.
“Sageli küsitakse, kas tasakaalustamine annab kokkuhoidu. Reeglina jääb küttearve siiski samaks – soojus lihtsalt jaotub ühtlasemalt,” nentis Tenspek.
Seotud lood
Esimene millimeeter sadet küttesüsteemis kasvatab kulusid 10%. "Hoonete valdajatel on raha täna torudes ja meie aitame selle sealt välja võtta,” sõnas Bauer Veetehnika OÜ juhataja Urmas Kibur.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.