Võlgades kinnisvarahaldaja BREM nõuab AS-lt Tallinna Vesi ligi 11 miljonit krooni, kuna vee-ettevõte polevat lepingust tulenevaid kohustusi täitnud.
Bremi juht Risto Nägi teatas, et oma hankijate ja klientide kaitseks esitab BREM täna Tallinna Vee vastu nõude suurusjärgus 11 miljonit krooni. "Summa on esialgne ja täpsustamisel. Nõude aluseks on fakt, et Tallinna Vesi on jätnud pikaajaliselt täitmata oma lepingujärgsed kohustused agenditasu suhtes ja ei ole õiglast kohtlemist üles näidanud ka selles küsimuses, et BREM on võtnud vastutuse klientide eest," märkis Mägi pressiteates.
Ta kinnitas ka, et BREM ei ole maksejõuetu, vaid ei saa ajutiselt kasutada oma kontodel olevaid rahalisi vahendeid Tallinna Vee poolt seatud kontode aresti tõttu. "BREM ei pea maksma allhankijaile ebakvaliteetse töö- või teenuste eest isegi siis, kui on kriisiolukorras, vaatamata sellele, et taolist olukorda püütakse ettevõtte vastu ära kasutada," seisab teates.
"BREMi juhtkond näeb palju vaeva, et ettevõtte igapäevane normaalne tegevus taastada ja alusetutele süüdistustele ning spekulatsioonidele vastulöök anda. Olgu selle näiteks kas või fakt, et saavutasime Tallinna Veega möödunud nädala lõpus kokkuleppe ärihoonete veevarustuse taastamiseks," selgitab Mägi.
Seotud lood
AS Tallinna Vesi pöördus kohtutäituri poole palvega arestida BREM Kinnisvarahoolduse pangakontod ning pöörata mitme miljoni krooni suurune nõue sundtäitmisele seoses pikaajalise võlgnevusega veefirma ees.
Tänu ASi Tallinna Vesi tegevusele on viimastel päevadel jäänud meedias kõlama mõte, et BREM Kinnisvarahooldus oleks maksevõimetu, mis aga ei vasta tõele, teatas ettevõtte juht Risto Mägi.
Brem Kinnisvarahoolduse juht Risto Mägi sõnas, et ajutise lahendusena on arvete arestimise protsess kohtu abiga peatatud.
Tallinna Vesi ähvardab Brem Kinnisvarahooldust pankrotiga, kui viimane ei maksa esmaspäevaks ära ligi 10 miljoni krooni suurust võlga.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.