Tallinna Ülikooli Narva mnt 25, 27, 29 hoonestu projekteerimis-ehitustööde riigihanke võitis AS Oma Ehitaja, tööde lepinguline maht on ilma käibemaksuta on ligi 147 miljonit krooni.
Projekti raames teadusmaja kaasajastatakse ning lisandub uut pinda teadus- ja arendustegevuseks kokku ligi 10 000 m2 ulatuses. Hoone projekteerimis-ehitustööde lepinguline maht on ilma käibemaksuta 147 miljonit krooni.
Omanikujärelevalve- ja FIDIC Inseneri teenust ehituslepingu täitmisel hakkab osutama OÜ Vealeidja. Teenuse lepingu maht on ilma käibemaksuta 1,37 miljonit krooni.
Teadusmaja ehitust loodab ülikool alustada käesoleva aasta lõpus, et siis juba 2012. aasta jaanuaris saaksid üliõpilased ja õppejõud uues hoones tööd alustada.
Teadusmajja koonduvad Tallinna Ülikoolis riiklikult eelisarendatavate valdkondadega (bio- ja materjalitehnoloogiate, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, infoühiskonna, keskkonnateadustega) tegelevad instituudid, samuti ehitatakse majja uued laborid, raamatukogu ning konverentsiruumid. mille viimastel aastatel valminud objektide hulka kuuluvad näiteks Vabaduse väljaku parkla ja Tallinna Tehnikaülikooli uus raamatukogu.
Projekti elluviimist finantseerivad Euroopa Liidu struktuurfondid läbi sihtasutuse Archimedes, Eesti riik ja Tallinna Ülikool.
Seotud lood
Tallinna Ülikooli kuulutas kolmapäeval välja hanke Narva mnt 25, 27, 29 hoonestu projekteerimis-ehitustööde teostamiseks.
Vastuseks täna Äripäevas ilmunud NCC Ehitus ASi juhatuse esimehe Toomas Aagi arvamusartiklile ning mai alguses meedias ilmunud eksitavale infole, et Tallinna Ülikool on kimpus uute hoonete ehituse finantseerimisega, kinnitas Tallinna Ülikooli haldusjuht Peep Ratas, et uute hoonete ehitus ei ole läinud kallimaks.
Plaanitust ligi 9 miljonit eurot enam maksma mineva Balti filmi- ja meediakolledži uue maja ehitus sunnib Tallinna Ülikooli müüma mitu kõrgkoolile kuuluvat kinnistut, kirjutab Postimees.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.