Mitmete Euroopa riikide elamuhinnad võivad pärast kolme aasta tagust tippu jõudmist hakata teistkordselt kahanema, kuna vara on ülehinnatud, märgib Standard & Poor.
Hinnad võivad langeda käesoleva aasta jooksul või 2011. aasta alguses, avaldas New York'i hindamis- ja uuringufirma eilses raportis. Enim on üle hinnatud Prantsuse turg, millele järgnevad Suurbritannia ja Hispaania. Parim väärtus on kinnisvaral Saksamaal.
Elamute hinnad hakkasid üle Euroopa kahanema 2007. aasta teisel poolel. Välja arvatud Iirimaa, on langus paljudes riikides, s.h Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania ja Holland, aeglustunud.
Raporti kirjutanud majandusteadlase Jean-Michel Six´i sõnul võib mitmetel turgudel seista ees teine langusperiood.
Seotud lood
BPE Kinnisvaraekspert asedirektori ja atesteeritud hindaja Aivar Tomsoni sõnul pole tõenäoline, et Euroopa kinnisvaraturgu haaraks üleüldine hinnalangus.
Kui Euroopas võivad kinnisvarahinnad taas kahanema hakata, siis Arco Vara Kinnisvarabüroo juhatuse liikme Mart Saa hinnangul hoiavad Eesti müüjad hindu pigem kinni ning euro tulekust tingituna langetama ei kipu.
Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul pole Eesti kinnisvaraturg W-kujulise arengu eest kaitstud, ent uus kollaps pole siiski tõenäoline.
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.