Teisipäeval esitletakse Tallinnas Meriton Conference&Spa Hotellis trükist „Hoonete energiatõhusus - sammud kvaliteedi parandamiseks“.
Valminud trükise näol on tegu eestikeelse juhendmaterjaliga, mis loetleb ja selgitab järk- järgult hoone kavandamise ja ehitamise protsessi aspekte, millele saab hoone energiatõhususe ja sisekliima kvaliteedi parandamisel tähelepanu pöörata.
Trükise toimetaja ja Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi energiatõhusa ehituse tuumiklabori juhataja Tõnu Mauringu sõnul oli soov lihtsal ja näitlikul moel kirjeldada, millised otsused hoone energiatoimivust mõjutavad ja kuidas nende kaudu hoone kvaliteeti tõsta.
„Uuest aspektist tähendab hoone kvaliteet seda, et kulud selle soojaks kütmisele või jahutamisele on endistega võrreldes suurusjärgu võrra väiksemad, hoone kasutusmugavus ja sisekliima seejuures aga parenevad. Senistest praktikatest erinevalt eeldab see maja kui terviku toimimisele tähelepanu pööramist alates selle kavandamise algusest,“ selgitas Mauring.
Trükis on suunatud laiemale avalikkusele, kes soovib saada tugipunkte projekteerimis-ehitusprotsessi paremaks kontrollimiseks.
Juhendmaterjali koostas Tartu Ülikooli Spin-Off ettevõte OÜ PassiveHouse Tallinna Linnavaraameti tellimusel ja selle väljaandmist rahastati Euroopa Liidu projekt REBECEE (Renewable Energy and Building Exhibitions in Citys of the Enlarged Europe, e.k Taastuvenergia- ja ehitusmessid laienenud Euroopa linnades) raames. REBECEE eesmärk on propageerida Euroopas taastuvenergia kasutamist hoonete kütte- ja jahutussüsteemides ning energiasäästlikke lahendusi ehituses.
Seotud lood
Ehitusvaldkonnas leidub ohtralt töid, mis nõuavad spetsiaalseid teadmisi ja kogemusi, kuid on ka selliseid, millega saavad hea tahtmise ja soovi korral hakkama kõik. Värvimine ongi just üks neist ettevõtmistest, kus vaja pealehakkamist ning töökat kätepaari, kvaliteetseid värve, häid maalritarbeid ning õigeid töövõtteid.