Sõpruse kino ees nädalapäevad tagasi avatud purskkaev, mis on nii kohalike kui turistide seas kiiresti populaarsust kogunud, kasutab tööpõhimõtteis uudset tehnilist lahendust.
Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on tegemist nö ökonoomse purskkaevuga, kus purskkaevu veejoa kõrgus sõltub tuule kiirusest – tugevama tuulega muutub veejuga madalamaks ja tuulevaikse ilmaga pritsivad veejoad kõrgemale.
"Tuuleanduriga lahendus on kasutusel ka Kadrioru pargi Apollo platsi purskkaevu ja Kanuti aia purskkaevu tehnilises lahenduses. Tuulest sõltuv veejoa kõrguse reguleerimine aitab vältida veepritsmete kandumist purskkaevust väljapoole ning seega purskkaevus ringlevat vett kokku hoida," lisas Aas.
Sõpruse kino esise purskkaevu ala ehitustööde käigus rekonstrueeriti kogu kinoesine plats, kuhu paigaldati metallist pingid ja prügikastid, lisaks rajati purskkaev ja tänapäevastele normidele vastav tänavavalgustus ning uuendati kinohoonega külgnevad kõnniteekatendid.
Rukkilille purskkaevu projekt valmis arhitektuuribüroos Järve & Tuulik OÜ. Kommunaalmeti tellimusel esitas büroo kolm lahendusvarianti: „Rukkilill", „Klassika" ja „Võilill". Linnaruumi sobivamaks lahenduseks tunnistati neist esimene, sest rukkilille motiivi kohtab ka kinohoone fassaadil olevatel ornamentidel.
Purskkaevu ehitas Tallinna Teede AS.
Seotud lood
Ehitusvaldkonnas leidub ohtralt töid, mis nõuavad spetsiaalseid teadmisi ja kogemusi, kuid on ka selliseid, millega saavad hea tahtmise ja soovi korral hakkama kõik. Värvimine ongi just üks neist ettevõtmistest, kus vaja pealehakkamist ning töökat kätepaari, kvaliteetseid värve, häid maalritarbeid ning õigeid töövõtteid.