• 05.06.09, 09:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lutheri kvartalit ehitatakse edasi 

Lutheri kvartali arendusprojekti idee autor ja suuromanik Grove Invest OÜ alustab veel sel aastal ehitustegevust ning juba järgmisel aastal teostub lõplikult projekti algne idee luua terviklik elukeskkond ajaloolises miljöös, kirjutab Äripäev.  
Olemasolevad kvartali hooned (nn. suur maja, parkimismaja ja hoovimaja) moodustavad juba täna toimiva elukeskkonna, mis valmis märtsis 2008 ning milles on kokku 132 korterit. Tänaseks on neist müüdud ca 70%, teatas ettevõte.
Aastatel 2006-2008 toimunud ehitustööde käigus tuli lammutada osa hoonestusest, mis juurdeehitusena oli valminud peale II ilmasõda ning mis ei omanud ajaloolist ega arhitektuurilist väärtust. Nüüdseks lammutatud tiib oli kavandatud  olemasoleva peahoone osana ja sinna oli planeeritud veel 3 trepikoda koos 52 korteriga. 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 17:01
Innovatsioon ehitussektoris: Ruukki LowCarbon toodetes on heitkoguseid kuni 70% vähem
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele