Tallinna korteriühistud saavad energiamärgise taotlemiseks linnalt rahalist toetust.
Linnavolikogu otsuse kohaselt võib korteriühistu, kel ehitisregistri andmetel on kehtiv energiamärgis, saada ühekordset toetust 1500 krooni märgise väljastamiskulude katteks.
Eestis on selle aasta 1. jaanuarist energiamärgis kohustuslik uutel hoonetel, üle tuhande ruutmeetri kasuliku pinnaga avalikel hoonetel ning hoone või hoone osa müügil ja väljaüürimisel, kui seda nõuab ostja või üürilevõtja. Kortermajadele toob kohustuse täitmine lähiajal kaasa 1500 kuni 3500 krooni suuruse kulutuse.
Energiamärgis väljastatakse kümneks aastaks, kuid energiasäästu andnud renoveerimistööde järel on enne tähtaja lõppu võimalik tellida uus märgis. Andmed kantakse ehitisregistrisse ning need on avalikud. Majandustegevuse registrist
http://mtr.mkm.ee leiab nende ettevõtjate andmed, kellel on pädevus energiamärgist väljastada.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.