Rae vallas paikneva Lilleoru koolituskeskuse kõrvale eraldati uute ökomajade tarvis 16 krunti.
Valmis on kolme hoone vundament ja koolituskeskuses elava Ingvar Villido sõnul hoogustub ehitus kevadel, kui ilm läheb soojemaks, kirjutab Eesti Päevaleht.
„Ökoküla tuleb väga ilmekas, kuna iga maja saab olema ainulaadne ning teistest erinev,” selgitas Villido. „Ehitamiseks kasutame eri materjale, näiteks savi, paekivi või puitu, samuti lähevad taaskasutusse kõlblikud materjalid, mis vanade majade lammutamisest üle on jäänud.”
Mõned eksperimentaalsed ökomajad on Lilleorusse juba ehitatud, ühe puhul on materjaliks kasutatud näiteks roogu ja savi. Valminud hooned hakkavad kergesti silma, sest ehkki nad on mõõtmetelt suhteliselt väikesed, on nende välimus atraktiivne.
Villido hinnangul katsutakse Lilleorus kombineerida arhailisi ja moodsaid, aga see-eest jätkusuutlikke ehitusvõtteid. Küsimusele, kas majanduslangus ehitustegevust ei takista, vastas ta, et Lilleoru jääb sellest võrdlemisi puutumata.
Seotud lood
Riias püüab pilke arhitekt Wilhelm Ludwig Bockslaffi loodud juugendstiilis kortermaja, mille renoveerimisel kasutati
bauroc RENOVE plaate. Väljapaistva Riia arhitekti Wilhelm Ludwig Bockslaffi tööde hulgas on 30 mitmekorruselist elu- ja ühiskondlikku hoonet ning mitmeid tööstushooneid. Peaaegu iga tema projekt on omal moel unikaalne, nii ka Riia kesklinnas aadressil Lienes 7 asuv kortermaja.