Täna kuulutati välja Volta kvartali
arhitektuurikonkursi võitja, arendajate kava kohaselt peaks kvartal valmima
2014. aastal.
Volta kvartali arhitektuurikonkursi võitis Soome arhitektuuribüroo AW2 Arkkitehtit, teatasid Koger Kinnisvara ja Volta.
„Võidutöö tugevus on sobivus linnaosa miljööga ning terviklikkus. Elamukvartali hooned on paigutatud kurviliselt, mis tagavad ülemistele korrustele võimalikult palju vaadet. Meeldivaks ühenduslüliks on elamu- ja ärikvartali vahelise ühenduskäigu idee,“ võttis žürii argumendid kokku žürii liige, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Indrek Allmann.
“Meie lahenduse põhikontseptsioon oli hoida liiklus kvartali servas ning jätta ala süda inimestele ja loodusele. Kvartali keskele kavandasime pargi ning jalakäijate tänava, mis ühendab elumaju lasteaia, spordikeskuse ja ärikvartaliga. Autovaba ruum annab inimestele mõnusa keskkonna ja on ühtlasi laste jaoks turvaline,” selgitas AW2 Arkkitehtit juht Matti Anttila.
Konkursi võitjaga sõlmitakse projekteerimise leping. Arendajad kavandavad Volta kvartali detailplaneeringu koostamiseks kaks aastat ning ehituseks viis aastat. Seega peaks kvartal valmima 2014. aastal.
Arhitektuurilahendusi hindas žürii koosseisus: Aivar Reivik ja Olari Vaarmann AS Voltast, Andres Koger AS Koger & Partneritest, Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Endrik Mänd ja Arvo Rikkinen Tallinna linnaplaneerimise ametist, Põhja linnaosavanema asetäitja Jüri Jõgeva, Ülar Mark ja Indrek Allmann Eesti Arhitektide Liidust, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm ja arhitekt Igor Volkov.
AS Volta ja AS Koger & Partnerid korraldasid ligi üheksa hektari suurusele Volta kvartalile (Tööstuse 47) sobiva arhitektuurilahenduse leidmiseks rahvusvahelise konkursi, kuhu kutsuti osalema viis arhitektuuribürood. Arhitektuuribüroodele esitatud lähteülesanne oli esitada terviklikult läbimõeldud elu ja ärikeskkond, kus põhimahus on korterelamud, mille juures asuksid laste mänguväljakud, üldkasutatav allee, parkimismajad, lasteaed ja üks kinnistu kaubanduskeskusele.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.