• 28.12.06, 09:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rekord: ligi 10 aastat ühe detailplaneeringu tegemiseks

Tallinna ja ilmselt kogu Eesti kõige pikem detailplaneeringu protsess leidis aset Kopli poolsaarel asuva spordilaevade tehase alaga, kus detailplaneeringu kehtestamine võttis aega 9 aastat ja 9 kuud.
"Põhjuseks oli see, et kuna see (Maleva põik 3 - toim) oli tööstusala ja erastamise käigus tekkis palju omanikke, tuli moodustada krunte ja omanike vahel tekkisid suured vaidlused. 3-4 aastat planeerimine sisuliselt seisis," ütles Tallinna linnaplaneerimise eest vastutav abilinnapea Kalev Kallo.
Krunte loodi sellele Põhja-Tallinnas asuvale 12,5 ha suurusele maa-alale septembris kehtestatud planeeringuga tõepoolest palju: 32, kirjutas Eesti Ekspress.
Tihti venib detailplaneerimine aastaid selle tõttu, et kohalikud elanikud või ühiskondlikud organisatsioonid vaidlustavad selle. Praegusel juhul vaidlustasid planeeringu kahel korral selles piirkonnas asuva maja elanikud, kes kartsid, et nende maja lammutatakse maha. Elanikud saavutasid oma maja säilitamise.
Keskeltläbi võtab praegu planeerimisprotsess pealinnas aega kolm aastat. Normaalne oleks Kallo hinnangul kaks aastat.
Samas pole kiire planeerimisprotsess alati hea, sest linna tundlikes kohtades muutuste läbiviimine tuleks põhjalikult läbi kaaluda.
Tallinnas saab planeerimine veelgi kiirema hoo sisse tänu tehnilisele uuendusele. Järgmise aasta mais muutub kõigile linnaametitele kohustuslikuks elektrooniline planeeringute menetlemise süsteem.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 17:01
Innovatsioon ehitussektoris: Ruukki LowCarbon toodetes on heitkoguseid kuni 70% vähem
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele