Rail Balticu välja kuulutatud miljardi euro suurusel alliansshankel on positiivseid külgi, kuid see võib tuua ka üllatusi, rääkis taristufirma TREV-2 juht Sven Pertens.

- TREV-2 Grupp ASi juhatuse esimees Sven Pertens. Foto: Liis Treimann
“Murekohti võib ennekõike leida selles, et niisugust hanget ei ole Eestis seni läbi viidud. Ei alliansshanget ega niisuguses mahus hanget, nii et sealt võib tulla tulla mitmesuguseid üllatusi,” rääkis Pertens Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus arutles Pertens, kui keerulised tingimused on hankel osalemisele seatud ja millised ettevõtted ilmselt eelise saavad. Juttu tuli ka sellest, kuidas erinevatest ettevõtetest koosnev allianss tööle panna, mis plusse Pertens sellise hanke juures näeb ja kui tõenäoliselt Rail Baltic õigeks ajaks valmis saab.
Küsis Ireene Kilusk.
Taristufirma juht: Rail Balticu hiigelhange võib üllatusi tuua
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rail Baltic Estonia kuulutas välja kaks suuremahulist hanget põhitrassi ja Ülemiste Linda rahvusvahelise reisiterminali ehituseks, mille koguväärtus võib ületada miljard eurot.
Taristuminister Vladimir Svet rõhutas Läti ja Leedu kolleegidele vajadust hoida Rail Balticu ehitustempot selliselt, et trass valmiks põhja-lõuna suunal 2030. aastaks täispikkuses. Lähiajal kuulutatakse Eestis välja allianss hankestrateegial põhinevad suuremahulised projekteerimis- ja ehitamishanked, mis hõlmavad ka Lõuna-Pärnumaale jäävat trassi.
Lisatud taristufirmade juhtide Indrek Pappeli ja Sven Pertensi kommentaarid
Pärast ebaõnnestunud projekteerimislepingu täitmist Pärnumaa trassil otsustas Rail Balticu juhtkond kogemusest õppida ja koondada kõik jõud, et teha järgmine ja seega ka lõplik hange, mille maksumus on Eesti mõistes erakordselt suur – esialgse arvestuse järgi üle 900 miljoni euro ja see plaanitakse juba septembris välja kuulutada.
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.