Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergiahoonete uurimisrühma professori Martin Thalfeldti sõnul uute ahjude ja pliitide ehitamine kõrgete küttearvete vähendamiseks ära ei tasu ning otsida tuleks kombineeritud lahendusi.
- Küttearvete vähendamiseks võib rohkem tasuda vanade ahjude renoveerimine kui uute ehitamine. Foto: Dmitri Gerassimov
Koduomaniku kõige lihtsam meede küttearvete vähendamiseks on Thalfeldi sõnul talvise toatemperatuuri alandamine. Tema sõnul annab ühekraadine temperatuuri alandamine vanemate hoonete puhul säästu 5% ning uute, hästisoojustatud hoonete puhul võib sääst ulatuda koguni 10–15%ni.
Lisaks toob Thalfeldt saates "Särtsakas tulevik" välja, kui palju annab küttekuludelt säästu ligikaudu 50 000eurone eramaja täisrenoveerimine ning millist lisaväärtust elanikele taoline tegevus annab.
Samuti küsime saates, kas on olemas kiireid leevendusi nende jaoks, kel kodu kütmiseks vaid elektril põhinev süsteem, võrdleme erinevaid küttesüsteeme nii rajamise keerukuse kui majandusliku tasuvuse põhjal ning räägime spetsiifilistest probleemidest, mis eri kütteliikide puhul võivad koduomanikku tabada. Vastame ka küsimusele, kas majal tasub pigem vahetada ära aknad soojapidavamate vastu või soetada hoopis uus soojuspump.
Lisaks Thalfeldtile jagab saates oma kogemusi küttesüsteemi valikul korteriomanik Andras Kralla, saadet juhib Lauri Leet.
Kuula saadet siit:
Tehnosüsteemide professor: ahjud kõrgete küttearvete käest ei päästa
Seotud lood
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.