Keskmise palga kasv tänavu kolmandas kvartalis et tähenda, et korteriturg aktiivsemaks muutuks - nõudlust piiravad ebakindlus ja kõrge tööpuudus.
Eesti keskmine palk oli 2011. aasta. III kvartalis statistikaameti andmetel 809 eurot. Aastaga tõusis keskmine palk 6,6%, mis tähendab, et üle hulga aja inflatsiooniga korrigeeritud reaalpalk vähemalt statistiliselt tõusis.
Samal ajal oli Eesti korteriomanditehingu keskmine ruutmeetrihind 724 €/m2. Seega jääb keskmine tehinguhind keskmisele palgale alla.
See siiski veel ei tähenda, et korteriturg peaks oluliselt aktiveeruma.
Tänast nõudlust pidurdab tarbijahinnaindeksis mittepeegelduv hinnatõus, maailmamajanduse segadustest tulenev ebakindlus ja kõrge tööpuudus.
Need tegurid ei võimalda teoreetiliselt kõrgel tasemel olevat ostujõuvõimalust soodsalt ärakasutada.
Lähikvartalites võib tõenäoliselt siiski täheldada mõningast tehingute arvu kasvu. See on aga tingitud eelkõige 2010. aasta lõpus ja/või 2011. aasta alguses alustatud korterelamute valmimisest ja asjaõiguslepingute sõlmimisest.
Eesti keskmine brutopalk (€) ja palga muutus, % - kvartalite lõikes
Keskmine palk ja korteriomanditehingute hind ja tehingute arv
Seotud lood
Ehitusvaldkonnas leidub ohtralt töid, mis nõuavad spetsiaalseid teadmisi ja kogemusi, kuid on ka selliseid, millega saavad hea tahtmise ja soovi korral hakkama kõik. Värvimine ongi just üks neist ettevõtmistest, kus vaja pealehakkamist ning töökat kätepaari, kvaliteetseid värve, häid maalritarbeid ning õigeid töövõtteid.