• 20.06.18, 17:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ülemiste Citys valmis lennujaamavaatega kõrghoone

Ülemiste Citys tähistati täna uue 13-korruselise büroohoone valmimist aadressil Lõõtsa tn 12. Lennujaama naabruses paiknev 9000 m² büroopinnaga maja kannab asukohale sobivalt Eesti juurtega lennunduse edendaja Alexandre Liwentaali nime. Hoone arendaja on Technopolis Ülemiste AS ning maja ehitas Nordecon AS.
Fotod: Teet Malsroos
  • Fotod: Teet Malsroos
Kuigi võib tunduda, et Tallinnas on valminud uusi büroohooneid nagu seeni peale vihma, ei ole ärikinnisvara arendamisel lagi kaugeltki käes. Hinnanguliselt valmib siin aastatel 2018-2019 veel ligikaudu 120 000 m² uut büroopinda,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Kui äri läheb hästi, mida võib praegu üldises majanduskontsekstis väita, kasvad meeskonnad ja arusaavalt ka büroode ruutmeetrid ning see on osa positiivsest majandustsüklist.“
Jostovi sõnul on Ülemiste City linnakus tendents tugevalt selles suunas, et just olemasolevad kliendid otsivad võimalusi kasvavatele meeskondadele linnakus ruumi juurde leida. „Ühe sellise ettevõttena saab Liwentaali hoone ankurüürnikuks linnakus tegutsemise ajal tublisti kasvanud rahvusvaheline turismiettevõtte Tumlare, kes kolib oma Eesti üksuse uude majja, võttes enda alla tervelt kolm hoonekorrust,“ lisas Jostov.
„Ülemiste City on Tallinna ärituiksoon, mis eristub kiirelt areneva logistilise võimekuse poolest tugevalt teistest piirkondadest,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller. „Teadlikule tellijale on ka rõõm kvaliteetset hoonet ehitada, sest nad mõistsid, et projekteerimiselt kokkuhoidmisel võib ehitus hilisemas faasis kallimaks minna.“
„Selle maja puhul rakendasime juba normiks saavat mudelprojekteerimist ja BIM põhimõtteid, mis aitavad projekti osapooli nii planeerimise, projekteerimise kui ehitusetegevuse käigus graafikus püsida ja nii on ka projekti lõpptulemus algusest peale kõigile osalistele selgem,“ lisas Müller.
Liwentaali büroohoone on eristuva arhitektuuriga, maja välisfassaad on kujundatud õhuliselt kärjemustrilisena. Hoone taotleb ühtlasi rahvusvahelist LEED Platinum sertifikaati, mis tähendab, et maja on ehitatud vastavalt kõige kõrgemale keskkonnasäästlikkuse, energiakasutuse, ehituse kui ehitusmaterjalide standardile.
Tegemist on lennujaama naabrusse lubatud maksimaalse ehk 45 meetri kõ
rguse hoonega, mille akendest avanevad vaated lennujaamale ja Ülemiste järvele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 10:08
Ekspert selgitab: miks vajab ärihoone enamat kui lihtsalt katust?
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele