Moodulitest ehitatakse maju ka Eestis. Äsja sai väärika auhinna maailma kõrgeim puitmaja, kus samuti moodulitega mõtlemist ja fokusseeritud läbimõtlemist ettevalmistusfaasis eviti.
Kõik Eestit väisanud väliseksperdid on rääkinud, et ehituse tulevik seisneb elementehituses ning tootmise ja ehituse suuremas integratsioonis. Viimane hiinlaste näide on üks parimaid sellest.
IT rakendamine
IT ja ehituse integratsioon kogub Eestis tuure küll visalt, ent maailmapraktika on näidanud, et just tänu IT teenuste rakendamisele, suudetakse eos juhtida riske, kvaliteediprobleeme ning paindlikult olukordades reageerida. IT tarkvarasid kasutades on võimalik kõrgema visuaalsema tasemega võtta maja “pulkadeks” lahti ning uuesti kokku panna just nii nagu kõige rentaablim on.
Signaal hankijatele
Eestis on juba aastaid räägitud, et hankijad peavad rohkem tähelepanu pöörama ettevalmistusele, kui tahavad kiiret ja kvaliteetset tulemit. Taolised näited maailmas, kus suuri objekte kiiresti ehitatakse ei näita ainult seda, kuidas toredasti töö kulgeb, vaid vajab analüüsi, miks ja kuidas selline asi on võimalik ning mida pidi hankija teisiti tegema.
Hiinas püstitatud 57-korruselises majas on 800 korterit 4000 inimesele. Kogu elementide tootmises pöörati suurt tähelepanu just jäätmete vähesusele ka keskkonnasõbralikkusele. Samuti püüti leida optimaalne pind elementide tootmiseks objekti lähedal, et logistilist aega vähendada.
Kokkuvõttes suudeti algsest lahendusest säästa transportivate autode hulka vähendada 15 000 veoki võrra, mis täitis eesmärki vähendada õhusaastet.