• 13.04.15, 15:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kas efektiivsusega tasub tegeleda?

Pidevalt mainitakse erinevates raportites, arvamusartiklites ja aruannetes, et ettevõtted peavad tõstma oma tegevuse efektiivsust. Keskmise ettevõtjaga rääkides aga kuuleb tihti vastust, et aega on selle kiire asjaga ning kui igapäevatöö tehtud, siis võetakse ka arendustegevused ette.
Kas efektiivsusega tasub tegeleda?
  • Foto: Pathermedia/Scanpix
Kui rääkida efektiivsusest ja kuulata erinevatest sektoritest ettevõtjate kogemusi, kuidas nad tegelevad igapäevaselt efektiivususe tõstmisega, siis peamine sõnum on nendelt, et pidevasse arendusse tuleb panustada iga päev, mitte mainida seda ära vaid ISO auditite tarbeks. Vaid siis on ettevõte suuteline oma efektiivsust ja konkurentsivõimet pidevalt kasvatama. Kui aga tuua vabanduseks, et arendustegevus võtab liigselt palju aega ja ei lase keskenduda igapäevatööle, siis järgmisel korral võid seista juba töötajate ees sõnumiga, et pole neile tööd anda, kuna ettevõte ei suuda konkurentsis jätkusuutlikult püsida.
Toome Äripäeva tootmisjuhtimise käsiraamatus kirjeldatud näite, kus ühest keskmisest Eesti tootmisettevõttes toimus pärast otsust alustada pideva arendusega ning organiseeritud protsesside juhtimisega. 
Enne muudatusi  
Pärast muudatusi  
Puudus kvaliteedikontrollKorrapärased analüüsivad kvaliteedikoosolekud, vähem kvaliteedikulutusi
Pretensioonid kirjeldustegaSelgema analüüsi tagamiseks pretensioonid pildimaterjaliga
Reklamatsioone palju, neid ei analüüsitudReklamatsioonide arv on aastaga vähenenud 57%
Puudus soov muudatusi tehaTöötajad on kaasatud muudatuste juhtimisse
Toodeti võimalikult palju lattu: laovaru, sh pooltoodang, vähemalt seitsme päeva jaguLaovaru on vähendatud kahele päevale
Ei jälgitud tootmisplaani, vaid laadimisgraafikuidTootmisplaan on muudetud detailseks
Tööjõu voolavus 15% aastasTööjõu voolavust peaaegu ei ole
Tootmine toimus tõukemeetodilTootmine toimub tõmbemeetodil,  osakondade kiiremad ja täpsemad tarned
Tootmises esines palju seisakuid, sest pooltoodang ei jõudnud järgmisse etappi õigel ajalTootmisest tingitud seisakute hulk on viidud miinimumini
Inimesed määrasid oma tööaega iseSisse seati korrektne tööajaarvestus. Muudetud on töölepinguid ja ametijuhendeid
Täpsemalt kuuleb juba ettevõtjate kogemustest ja soovitusi efektiivsest protsessijuhtimisest 30. aprillil Protsessijuhtimise foorumil.
Lisainfo ja registreerimine Protsessijuhtimise kodulehelt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.11.24, 09:47
Metek – Eesti fassaadiehitusettevõte, kes on usalduse võitnud välisturgudel
Eesti kapitalil põhinev metall- ja klaasfassaadide ehitaja Metek OÜ tähistab järgmisel aastal 30. tegevusaastat. Soomes kõrgelt hinnatud fassaadiehitaja hetkel töös olevad suurprojektid on Helsingis Pasilas asuv NODE büroohoone ja Kamppis asuv tervisekeskus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele