• 03.06.14, 10:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Statistika: ülimadal inflatsioon võrdsustab kinnisvara nominaalse hinnatõusu reaalse hinnatõusuga

Tarbijahinnaindeksi kerkimine on aeglustunud oluliselt. Aprillikuised tarbijahinnad olid vaid 0,2% kõrgemal kui aasta tagasi. Madal tarbijahindade kasv praktiliselt võrdsustab omavahel elamispindade nominaalse ja reaalse kasvu.
Korterite tehinguhindade kasv 2014 I kvartalis oli Tallinnas 20,7 ja Eestis 10,9%. Kui Eesti keskmine korterite hind tõusis kiiresti, siis Tallinna hinnad sööstsid lausa raketina taeva suuunas. Taolist hinnatõusu nägime Tallinnas viimati 7 aastat tagasi, kui 2007. aastal sai samas suurusjärgus numbritest raporteeritud.'
Tänane hinnatõus ei olekski nii kõrge, kui seda annaks korrigeerida 3-5-7-protsendilise tarbijahinna kerkimisega. THI on aga aastaga kasvanud vaid 0,2%, mis on eestimaalase jaoks harjumatult madal inflatsioonimäär.
Nii tulebki tõdeda, et kogu kinnisvarahinna kerkimine on praktiliselt reaalne hinnatõus ehk reaalne vara kallinemine.
Tarbijahinnaindeks, ehitushinnaindeks, tööstustoodangu tootjahinnaindeks võrreldes eelmise aasta sama perioodiga

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 15:23
Rekonstrueerimistoetus paneb ühistuid hoone fassaadile mõtlema – millist lahendust eelistada?
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele