Eilsel Ehituskonverentsil soovisid valdkonna tipud seljad kokku panna ja luua majaehituskominaat.
Eesti kuulsaima passiivmaja omanik Kuldar Leis soovitas materjalidetootjatel, ehitajatel ja projekteerijatel seljad kokku panna ja hakata koguma passiivmajade ehitamise kogemusi. „Teeme 2014-1015 Riigi Kinnisvara ASi tellijana mõned hooned ära, saame kogemuse kätte ja lähme siis selle pundiga Euroopasse,“ tegi Leis ettepaneku.
„Samasugune nõudlus on uutes riikides, seal ei ole seda know how'd, nad on sama kaugel nagu meie. Väikse riigina proovime seda ära kasutada ja lähme siis Euroopasse,“ ärgitas ta.
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhatuse esimees Meelis Einstein rääkis, et kui nõukogude ajal ehitati majakomplekse Lasnamäele ja Mustamäele, siis miks ei võiks seda teha täna kvaliteetsemalt. „Paneme ehitajad, materjalitootjad, projekteerijad ühte punti ja teeme majaehituskombinaadi,“ pakkus Einstein.
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.