Küll aga on täpselt sõnastatud ja reglementeeritud kaks olulist tuleohutusega seotud mõistet - ehitise (või selle osa) tulepüsivus, mis omakorda on otseses sõltuvuses kasutatavate toodete (materjalide) tuletundlikkusest. Lihtsamalt öeldes on tulepüsivus määratud ajaga, mille jooksul ehitis peab tulekahju korral vastu pidama ja säilitama talle esitatud nõudmised. Ehk siis tegemist on tarindi omadusega, mis sõltub selles kasutatud toodete/materjalide koostoimest ja omadustest.
Tuletundlikkus on määratud materjali käitumisega tulega kokkupuutel: süttimine või mitte, soojuse, suitsu, gaaside, põlevate või kuumade tilkade eraldumine. Standardi EVS-EN 13501-1 põhjal on materjalid (ehitise osad) tuletundlikkuselt jaotatud seitsmesse põhiklassi, mis on tuntud ka nimega Euroklassid (Euroclasses): A1; A2; B; C; D; E; F. Neist klassidest A1 on mittesüttivad ja ülejäänud klassides süttivad materjalid.
Seega ei saa rääkida materjalide tuleohutusest kasutades mõisteid "isekustuv", "ohutu" ja "raskesti süttiv", sest vastavalt Euroopa standardile kuulub mineraalvill klassi A1, mille puhul on tegemist mittesüttiva, mittepõleva ja tuld mittelevitava ehitusmaterjaliga ning polüstüreenplaat kuulub klassi E, mis tähendab, et tegemist on süttiva, põleva materjaliga, mis levitab tuld kiiremini kui kahe minuti jooksul alates süttimisest.
Ehitusmaterjalide tööstuses kasutatakse palju erinevaid lisandeid, mis parandavad toodete omadusi, sealhulgas ka reageerimist temperatuurile, (polüstüreenplaatide koostises antipüreene) mis aeglustavad tule levikut, kuid need ei muuda toodet raskesti süttivaks või isekustuvaks standardi tähenduses.
TTÜ teadlaste uuringust „Eesti eluaseme fondi telliskorterelamute ehitustehniline seisukord ning prognoositav eluiga“ selgub, et vahtpolüstüreeniga (EPS) lisasoojustatud seina soojusjuhtivus on 12 % suurem võrreldes mineraalvillaga lisasoojustatud seina omast.
Praegu kehtivad Eestis normatiivdokumendid: standardid EVS-EN 13501, EVS 812 ning Vabariigi Valitsuse määrus 27.10.2004 nr.315 "Ehitisele ja selle osale esitatavad tuleohutusnõuded. Euroopa Liidu liikmena on Eestis ehitusmaterjalide tuletundlikkuse määramisel aluseks ühtne standard EVS-EN 13501-1 "Ehitustoodete ja -elementide tuleohutusalane klassifikatsioon. Osa 1: Klassifikatsioon tuletundlikkuse katsete alusel". Antud standardit kohaldatakse võrdsetel alustel kõigile ehituslikele soojustusmaterjalidele, sõltumata sellest, kas tegu on polümeersete, mineraalsete või orgaaniliste materjalidega.
Kas materjali puhul saab rääkida "hingamisest"?
Niinimetatud "hingamise" all mõeldakse ekslikult üldjuhul veeauru difusiooni takistust. Veeauru difusiooni all mõeldakse veeauru liikumist läbi tahke ehitusaine ning difusioonitakistustegur (µ) annab võrdluse vaadeldava materjali veeauru difusioonitakistuse kohta sama paksusega seisva õhukihi suhtes samal temperatuuril. Mida suurem on difusioonitakistustegur, seda tugevamate aurutõkkeomadustega on antud materjal. Difusioonitakistusteguriga ei saa hinnata läbi kihi difundeeruva veeauru hulka - selleks tuleb arvesse võtta ka vaadeldava kihi paksust.