Betoon- ja raudbetoontoodete tootja Lasbet Tootmine ASi juht Andrus Koolme rääkis, et ehkki ehitusmahud on natuke tõusnud, läheb müük Eestis endiselt väga kehvalt ning hinnad on väga madalad.
"Ostavad Soome firmad ja Eesti firmad, mis ehitavad Soomes. Tõus algas Soomes sel aastal, sest Soome riik toetab (ehitust – toim) palju ja pangad annavad ka laenu," rääkis Koolme.
Lasbet on müünud ehitusmaterjali elamuehituseks ja sotsiaalobjektidele nagu vanadekodudele ja haiglatele. "Näha on, et Soome jätkab tõusu. Ajame praegu ka Soome sertifikaati. Soome on küll Euroopa Liit, kuid seal on teatavad normid ja rahvuslikud lisad ja turukaitse. Näiteks peab (Lasbet Tootmise – toim) armatuurraua tarnija omama samuti Soome sertifikaati," märkis Koolme.
Seotud lood
Kakskümmend aastat turul tegutsenud ehitusfirma Restor ASi juht Arsi Kook märkis, et ehkki turg on pisut vilkamaks muutunud, hoiab ettevõte madalat profiili.
Saint-Gobain Ehitustooted ASi turundusdirektor Ivar Veerus arvates on ettevõtte käibekasvu taga suvine eurootsus, mis näitas tarbijale, et ehitusmaterjalide hinnad enam ei lange.
Betoonitootja AS Talot juhatuse liige Rasmus Kurm rääkis, et nõudlus toodete järele üha kasvab ning tänavuselt aastalt oodatakse 15% suurust käibekasvu.
Kuivsegude tootja Uninaks AS juht Guido Piksar tunnistas, et ehitusmahud tõepoolest tõusevad ja eelkõige tänu ekspordile.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?